top of page

pi 24. 5.

|

Bratislava

TEHOTENSTVO A POHYB vzdelávací seminár osobne

Zdravotný seminár, na ktorom vás teoreticky a prakticky pripravíme na prácu, cvičenia s tehotnými individúalne a v skupinke. Fyzio seminár pre fyzioterapeutov a pôr.asistentky. Pod vedením dvoch odborníčiek - skúsenej pôrod./gynekologičky a fyzioterapeutky. cena: 119€

Registration is Closed
See other events
TEHOTENSTVO A POHYB  vzdelávací seminár osobne
TEHOTENSTVO A POHYB  vzdelávací seminár osobne

Čas a miesto

24. 5. 2024, 16:30 – 20:30

Bratislava, Dolnozemská cesta 3563/3, 851 04 Bratislava-Petržalka, Slovensko

O podujatí

Vzdelávací seminár, na ktorom vás teoreticky a prakticky pripravíme na prácu, terapie, cvičenia s tehotnými.

Trvá 4 hodiny.

Seminár vedú Doc. Mudr. Alexandra Krištúfková PhD. - gynekológ, pôrodník z pôrodnice  Antolská v Bratislave a Mgr.Barbora Krchňavá fyzioterapeut v gynekológii Miracle  štúdio - fyziocentrum pre ženy a fyzioterapeutkou súkromnej pôrodnice Sanatórium Koch v Bratislave.

Uvedomujeme si, že či už fyzioterapeuti, ale aj pôrodné asistentky nemajú dostatočnú prax a skúsenosti v tejto oblasti.

Zdravý,  správne nastavený pohyb počas tehotenstva pomôže budúcej mamičke  pripraviť sa psychicky na pôrod a fyzicky na obdobie po pôrode,  eliminuje stuhnutosť svalov, bolesti chrbtice, nastavuje správne  pohybové stereotypy. Skupinkové  cvičenia vytvárajú príjemnú komunitu, socializáciu určitej skupiny, kde  si mamičky pomáhajú, radia a my zdravotníci ich vieme správne viesť,  edukovať a pripraviť.

Pani  doktorka Krištúfková Alexandra vám vysvetlí, prečo je pre tehotnú  dôležité cvičiť, aké sú benefity správneho, zdravého pohybu. Tiež vysvetlí pozitívne účinky pohybu aj pri tehotných s diabetom, či prečo je nevhodné cvičenie pri placenta previa.

Pani  Fyzioterapeutka Krchňavá Barbora vám vysvetlí aké sú správne pohybové  stereotypy v tehotenstve, aká je prevencia proti diastáze, padnutej  klenby chodidla, bolesti m.piriformis, kostrče... Vysvetlí ako správne cvičiť, ako si vytvoriť cvičebnú zostavu s overballom, zásady pri skupinovom cvičení s tehotnými.

 

SEMINÁR JE URČENÝ PRE FYZIOTERAPEUTOV, PÔRODNÉ ASISTENTKY a študentov týchto odborov.

Za tento vzdelávací seminár nemáte kredity, ale osvedčenie s garanciou odbornosti od UNIPA.

cena: 119€

V cene je zahrutá tlač podkladov, telocvičňa, pomôcky, coffe break po celý čas, osvedčenie o absolvaní vzdelávacieho semináru garantované odbornosťou UNIPA 

Zdieľajte toto podujatie

bottom of page