top of page

FYZIOTERAPIA
pre ženy
aj online

Cenník:
50minút vstupná fyzio diagnostika   59€
30minút kontrolná vyšetrenie           39€
40-50minút fyzioterapia domov*     75€
tejpovanie 5€ + 1cm                     0,25€
*momentálne neposkytujeme

Mgr. Barbora Krchňavá Hanicová

Špecializácia - na fyzioterapiu pre ženy - po pôrode, diastáza, jazva po sekcii, tehotenstvo bez bolesti, panvové dno, pre tehotné, menopauza - osteoporóza, bolesti chrbtice, bolestivá menštruácia, funkčná sterilita, inkontinencia, hypermobilita, škola chrbta, príprava DEŇ ZDRAVIA pre firmy

Štúdium:

3roky Vyššie odborné štúdium - Diplomovaný fyzioterapeut

5 magisterské štúdium - štátna skúška odbor Fyzioterapia ukončené diplomovou prácou  - Cvičenie v tehotenstve a jeho špecifiká v jednotlivých trimestroch

Prax: 19 rokov

Certifikáty:

Hot Stone massage, Gravid Joga, BMSA FISAF Cvičenie v tehotenstve, Masáž Dojčiat podľa Hašplovej, Indická masáž hlavy, Detská joga, Aroma Joga Y.A.S

10/2016Mojžišovej cvičenie pre odstránenie neplodnosti

05/2018 Fertility Yoga (prvá certifikovaná lektorka v SR)  YOGAMAMA Londýn

09/2018 odborný kurz Fyzioterapeutické metody a prístupy v tehotenstve a po pôrode REAHASPRING Česko

11/2018 Konferencia UMENIE FYZIOTERAPIE -Tehotenstvo, pôrod, popôrodné obdobie Česko

09/2019 Konferencia Kojení s jistotou a dúverou MEDELA Slovensko, aj ako prednášajúca

10/2019 Konferencia FyzioDen Brno 2019 – Rehabilitace pánevního dna v širších souvislostech

12/2020 Mobilizačné techniky INPROV

09/2021 Panva a Kostrč  Mudr.Tichý AF Rehab

09/2022 Prirodzený pôrod - odborný seminár Mgr.Marika Bajerová, Vsetín

12/2023 Women's Health Physiotherapy - multioborová konferencia Brno

chrbtica a vysetrenie.jpg
zdravá chrbtica

chrbtica v harmónii

1/3 dňa presedí väčšina žien za PC. Momentálne na homeoffice bez správne nastaveného pracovného miesta. Často nesprávne, bez ergonómie a s nesprávnymi pohybovými stereotypmi. Na základe našich skúseností vám pomôžeme eliminovať, úplne odstrániť bolesť vďaka diagnostike, nastavením rehabilitačného programu, nastavením praconého miesta a cielenou zostavou cvičenia.

tehu tejp.jpg
tejpovanie

tehotenstvo nemá bolieť

Mamy by nemali trpieť bolesťou a keď už aj majú problém s pohybovým aparátom, je správne bolesť eliminovať, nájisť pomoc.Sú terapie, cielené cvičenia, metodiky, uvoľňujúce techniky, tejpovanie, masáže, polohovanie.Pomôžeme Vám keď máte:bolesť krčnej chrbtice, blokády v hrudnej chrbtici, bolesť kostrče

blokády SI spojenia - sakroiliakálnych kĺbov v driekovej oblasti - vystreľujúca bolesť do nôh, diastáza brušných svalov, bolesť v oblasti panvy a bedrových kĺbov, vystreľujúca bolesť do slabín, bolesť chodidiel.

objednať termín
Mojziska.jpg
panvové dno

zdravšia ja

Panvové dno je centrum, kde sú prepojené všetky svaly držiace našu kostru, ale aj emočným centrom pre psychickú, emočnú i fyzickú rovnováhu ženy. Ak nie je v rovnováhe, môže nám spôsobovať zdravotné problémy-bolestivú menštruáciu, bolesti pri pohlavnom styku, problém otehotnieť,únik moču. Nastavením rehabilitačného programu ho vycvičím,posilníme cieleným cvičením.

csection2.jpg
po cisárskom reze

jazva a bruško

Rez sa vedie až cez 7 vrstiev - koža, podkožie, svaly, fascie, tuk, ale aj nervy. Je dôležité vedieť, čo všetko obnáša rekonvalescencia po ňom.
 Vedzte, že prvým vstávaním začína vaša regenerácia. Prvým vstávaním treba nastaviť pohybové stereotypy - dvíhania sa, líhania, sadania. Všetko s oporou, správným nastavením a pridržiavaním jazvy. Naša fyzioterapeutka vám online, alebo domov pomôže nastaviť všetko potrebné. Naučí vás mobilizaáciu jazvy a tiež ako predchádzať diastáze, ako ju eliminovať, ako začať s prvým cvičením a starostlivosťou o seba.

pregnant-woman-bump.jpg
fyzio tehotné

tehotenstvo nemá bolieť

Bolesti chrbtice, kostrče, vystreľujúce bolesť do slabín, či zadku, blokády SI bolesti nôh, migrény, opuchy nôh, padajúca nožná klenba, či nábeh na diastázu sú spôsobené zmenami v tehotenstve, preťažením svalových skupín, kĺbov, celého pohybového aparátu. Vďaka individuálnej osobnej diagnostike a následnej terapii doma, či online, dokážeme budúcim mamičkám pomôcť a eliminovať bolesť a ťažkosti.

diastaza.png
diastáza

ozdravenie bruška

Správne cielená fyzioterapia po cisárskom reze a pri diastáze bruška je veľmi dôležitá.
Fyzioterapeutka vám spraví komplexnú diagnostiku pohyb.aparátu, palpačné vyšetrenie brucha, funkčnosť chodidiel, postavenie panvz, SI spojenia, test na panvové dno.
Naučí vás správne nastaviť denné stereotypy, ako aktivovať bráničné dýchanie. Ak ste mali cisársky rez tiež ošetrenie jazvy a ako sa o ňu postarať. Ďalšie stretnutie obsahuje naučenie cvičebnej zostavy pre aktiváciu brucha, regenerácie a  ozdravenia brušného lisu.

bottom of page